Mentoring - Co stojí v cestě úspěšnému mentorování ve firmách?

MentoringMentorováním myslíme firmou organizovanou a podporovanou spolupráci mezi zkušenějším pracovníkem a (nejen) začínajícím pracovníkem. Samotné mentorování pak může zahrnovat celou řadu činností, jejichž cílem je vyšší úspěšnost pracovníka v práci, profesní rozvoj pracovníka včetně rozvoj sociálních kompetencí. 

Číst dál...

STRES - NÁŠ KAŽDODENNÍ PRŮVODCE I.

stresDnešní doba je proniknuta stresem, který nás nerozlučně provází životem jako stín a stává se rizikovým faktorem. Ze všech stran se na nás valí úkoly, požadavky, nedorozumění, konflikty a všemožné další složité situace a tlaky, které produkuje současná společnost. Žijeme v prostředí, které je hustě zalidněné, mnohde znečištěné zplodinami, pod velkým časovým tlakem.

Číst dál...

Využijte své lepší já pro úspěch v práci i ve vztazích

lepsija"Poznej sám sebe" - už ve starém Řecku výchozí bod, to nejdůležitější pro dosažení životní spokojenosti a štěstí. A platí stále, že abychom mohli utvářet a naplno žít skutečně svůj život ve změti požadavků vnějšího světa, je nezbytné uvědomit si, kdo jsme my sami, jaké jsou naše skutečná přání a touhy, jaké máme hodnoty, kde je náš jedinečný potenciál, naše nadání, síla a energie.

Číst dál...

Práce versus osobní život (Life Balance)

Abychom mohli plánovat, kam chceme dál jít, je důležité uvědomit si, kde jsme. S čím jsme spokojení, co nám vyhovuje, co nám pomohlo se sem dostat, co nás brzdí - a jak toto všechno souvisí s našimi životními prioritami. Život se vyvíjí, naše priority se mohou časem změnit a s tím i naše cíle.

Číst dál...

Management v 21.století - pracovní trh a vzdělání

Nacházíme se v době, kdy stará pravidla přestávají platit a nové možnosti jakoby naznaly hranic. Stejně je tomu i v moderní formě managementu. Smiřme se s tím, že novou formu byznysu nemá smyl odmítat a bránit se jí. Při přechodu ke konceptu stále vzrůstající pracovní mobility občanů České republiky nesmíme spoléhat na zaběhnuté modely strategického řízení okopírované od nadnárodních korporací slovo od slova. Trendem se stává hledání vlastní cesty k úspěchu. 

Číst dál...

Můžeme vůbec zlepšit vzdělávání?

evaluaceEBTA - Evidence Based Training Analysis 

Evaluace vzdělávání prakticky 

Říká se o ní, že je náročná. Každý by ji chtěl, ale málokdo to s ní umí. Někteří dokonce tvrdí, že je nemožné s ní pracovat a že na ni není spolehnutí. Jsou ale i tací, kteří díky ní získávají důležité informace o tom, jak investovat do rozvoje své firmy.  Řeč je o evaluaci vzdělávání.

Číst dál...

Snímek pracovního dne (Personální audit)

Jedna z mnoha metod personálního auditu, která se stala v poslední době oblíbenou, a to i u top manažerů, je tzv. snímek pracovního dne. Tato organizační analýza, která se snaží odhalit nedostatky pracovního procesu, vychází z nepřetržitého bezprostředního studia spotřeby času. Snímek pracovního dne se vždy zaměřuje v rámci pozorování na určitého zaměstnance a zaznamenává jeho veškeré vykonávané pracovní činnosti. 

Číst dál...

Strana 1 z 2