Internetový portál SitIT.cz byl spuštěn v roce 2012 v rámci projektu SoSIReČR, neboli Sociální sítě informatiků v regionu ČR. Jak sami tvůrci uváděli, jeho hlavním cílem bylo podporovat komunikaci mezi IT profesionály, univerzitami, firmami a veřejností v ČR. Nejdůležitějším se tak jevilo propojení zájmů akademického sektoru a soukromých firem.
Pokud se budeme zabývat vývojem programovacích jazyků, musíme vzít v potaz, že je neoddělitelný od samotného vývoje počítačů, ale ten není tématem tohoto článku. Proto poukáži pouze na některé důležité mezníky, které měly vliv na samotné programování.
Dokážete si představit prohlížení webových stránek pouze na mobilním zařízení, např. na chytrém telefonu? Já osobně určitě ne - právě v souvislosti s chytrým telefonem. Článek The Grim Future of Web Browsers na 1stwebdesigner.com nabízí zamyšlení nad tím, jakou budoucnost mohou mít klasické webové prohlížeče.
Když jsem začal s tvořením webových stránek, nikdy jsem příliš nepřemýšlel nad tím, že bych měl myslet na případné návštěvníky webu a tvořil jsem web tak, jak se mi líbil a jak bych si představoval, že by měl vypadat. To bylo ještě v době, kdy jsem sám nebyl příliš zkušeným vývojářem a neměl jsem, co se týče technologií a možností, které web nabízí, takové znalosti.
Už jste se někdy snažili zadat URL adresu G+ účtu Vašich přátel nebo známých společností přímo do adresního řádku? Přišlo Vám to nemožné? Jak byste si také měli zapamatovat úplnou adresu jako např. https://plus.google.com/u/0/b/107816042736105599252/
Jistě jste se již setkali s webovou stránkou, na které jste se doslova ztratili. Přišli jste hledat informace, ale ty Vám bohužel unikaly a skrývaly se za nepřeberným množstvím vyskakujících reklam. Z duhově zbarvených textů Vás už pomalu začaly bolet oči a nakonec jste nevěděli ani kam kliknout, abyste se dostali zpět na úvodní stránku.