6.2 Možnosti Google Plus

G+ je použitelná sociální síť pro vzdělávací proces snadněji než Facebook. Díky svému propojení s dalšími aplikacemi z okruhu Google Apps funguje jako plnohodnotný nástroj webu 2.0. G+  přišel s jednoduchým, ale geniálním nápadem sdružovat přátele do tzv. okruhů, čímž vyřešil problém se soukromím a sdílením osobních informací. Máte tak možnost své příspěvky rozlišovat podle kritérií, které se k danému komentáři vztahují.

Další funkcí, která je v rámci G+ poskytována jsou videohovory a chat přes tzv. Goggle Hangout, který poskytuje v rámci svých možností také sdílet plochu ostatním účastníkům přenosu nebo má nově v sobě implementováno i klasické volání a sms zprávy, a to jak pro aplikace, které vznikají pro různé mobilní platformy, tak i pro počítače. Google Hangout je v edukaci často používán pro tzv. webináře, což je ve své podstatě online přednáška.

Fotografie, které prezentujete na svém profilu, mohou být nahrávány a zálohovány přímo z vašeho mobilního telefonu. v roce 2013 přišla firma Google s novinkami, které fotografie automaticky vylepšují a kategorizují.

Nedílnou součástí, stejně tak jako u Facebooku, zůstávají skupiny, které jsou na G+ pojmenovány příhodněji jako komunity. Stejně tak lze jednoduše na G+ vytvářet vlastní například firemní stránky. Důležité je se také zmínit, že G+ převzal jednu zásadní vlastnost od svého konkurenta Twitteru, a tou je možnost sledování příspěvků uživatele, který však nemusí být vaším „přítelem“ a tato vazba je tak jednosměrná.

Reklama dole